Jsme průmysloví designéři a inovátoři.

Nabízíme komplexní službu od designu přes konstrukci až po výrobu funkčních prototypů.

Naše vize je vytvářet a podílet se na vývoji udržitelných produktů, které zvyšují kvalitu života okolo nás.

Díky kreativnímu a flexibilnímu týmu s bohatými zkušenostmi dokážeme pracovat na rozmanitých projektech. Nebojíme se prošlapávat nové cesty. K našim zákazníkům patří nejen průmyslové podniky a menší firmy, ale i dynamicky rostoucí startupy a jednotliví designéři, kteří potřebují technicky vyřešit dílčí část svého projektu.

Umíme uchopit projekt od počátku a celý ho vést až k dotažení do výroby, ale zároveň jsme schopni naskočit i v jeho průběhu. Ke každému projektu přistupujeme individuálně a vždy se snažíme přijít s nejlepším možným řešením pro danou technologii a materiál.

Tvoříme historii budoucnosti.

Martin Hřeben

Zakladatel, Inženýr, Vizionář

Martin Žampach

Zakladatel, Průmyslový designer

Jan Malina

Zakladatel, Opora studia

Matyáš Kočnar

Průmyslový Designer

Radim Horáček

Průmyslový Designer, Skicař

Lenka Bajgarová

Trafik Manažer

Martin Kůst

Design Inženýr

martin řehák

Modelář, 3D print operátor

NÁŠ PŘÍBĚH

Červen 2020

FACEMASK NA PALUBĚ STUDIA PROTOTYPUM.

Startujeme nový projekt Facemask, který navazuje na zkušenosti z úspěšného projektu Covmask.cz. Naším cílem je navrhnout komplexní řešení přetlakové masky pro zdravotníky přesně podle požadavků lékařů a nastavit tak nové standardy v celém odvětví ochranných pomůcek. Za tímto účelem probíhá celoplošná studie mezi lékaři, ze které získáváme data pro další vývoj ochranné masky. Projekt Facemask je dalším dlouhodobým inovačním projektem studia PROTOTYPUM, podobně jako projekt DEEPTIME či KeelCraft.

Březen 2020

PROJEKTY V BOJI PROTI COVID-19.

Pandemie COVID-19 zasáhla celý svět a zamíchala kartami i u našich projektů. Každá krize s sebou přináší i příležitosti. Velkou příležitostí se pro náš tým stala iniciativa covid19cz.cz, díky níž se náš hlavní konstruktér Martin Hřeben zapojil do projektu Covmask.cz – společný projekt vývoje ochranné masky pro zdravotníky z dostupných zdrojů, který vznikl za podpory rektora ČVUT. Zároveň náš tým pracuje na dalších projektech: dokončujeme magnetickou levitační sadu CAN CONDUCTORS

Leden 2020

MARTIN ŽAMPACH NA CESU V LAS VEGAS.

Díky projektu pro Miomove začal rok 2020 pro naše studio účastí na mezinárodní veletrhu CES v Las Vegas. Jsme velmi rádi, že nám tým Miomove svěřil do rukou výrobu prototypu chytré stélky. Náš kreativní ředitel Martin Žampach se mimo jiné seznámil na CESu s novými trendy v oblasti vývoje hardware, virtuální a augmentované reality, e-mobility nebo propojení nových technologií a zdraví. Dále ve studiu pracujeme na návrhu a výrobě výukové sady CAN SUPERCONDUCTORS. Magnetická levitační sada bude přibližovat možnosti technologie zábavnou interaktivní formou.

Prosinec 2019

NOVÁ VÝZVA S MIOMOVE.

Máme rádi výzvy a dokážeme se přizpůsobit i startupům, které fungují živelněji než velké výrobní firmy. Český startup Miomove se na nás obrátil s pomocí vyrobit funkční prototyp chytré stélky, která má v sobě zabudované senzory, které analyzují došlap sportovce. Na výrobu prototypu jsme měli 3 týdny, během této doby jsme udělali několik úprav, zmenšili prostor pro elektroniku a vylepšili grafiku. Cílem bylo dofinalizovat prototyp tak, aby byl funkční a současně atraktivní pro návštěvníky mezinárodního veletrhu CES v Las Vegas.

Červen 2019

DÁLE ROSTEME, MÁME NOVÉ KLIENTY I VYBAVENÍ.

Máme velkou radost. Tým se rozrůstá, přichází nové projekty od stávajících klientů a přicházejí noví. Zapojujeme se do programu CZECHSTARTER, kde nám pomáhá mentoring v různých oblastech rozvoje firmy. Investujeme do nových technologií, vylepšujeme dílnu. Pořídili jsme SLA 3D tiskárnu Original Prusa SL1. Nyní dokážeme tisknout velmi jemné detaily a precizní miniaturní díly. Zapojili jsme se jako mentoři do několika hackhathonů, např. SMART MOBILITY HACKHATHON. A jsme velmi rádi, že můžeme v našem studiu poskytnout stáže pro studenty z různých koutů světa.

Leden 2018

STĚHUJEME SE DO VĚTŠÍHO PROSTORU.

Rozšiřujeme spolupráci se ŠKODA AUTO. V kancelářích je nám trochu těsno, stěhujeme se do nových prostor, avšak zůstáváme věrni Holešovicím. S novými projekty stabilizujeme tým. Zpracováváme studii elektrického člunu Keelcraft. Navazujeme spolupráci s RONY PLESLEM na dvou projektech pro nadnárodní společnosti. Pracujeme na vývoji ovládacího pultu pro elektronový mikroskop. Na trh pomáháme uvést první 3D tištěné reproduktory z písku společnosti DEEPTIME, kterou spoluzaložil Martin Hřeben.

Květen 2017

OTVÍRÁME STUDIO V PRAZE - HOLEŠOVICÍCH.

Kavárny měníme za vlastní kancelář a objevujeme pozitiva života na adrese v Praze-Holešovicích. Studio zpracovává několik vizí a projektů pro ŠKODA AUTO, navrhuje solitérní objekt pro Nissan Micra a také vlastní koncept autonomního taxi. Ve vývoji je silikonový obal pro TREZOR T2 a další projekty. Tým se dynamicky rozrůstá.

Březen 2016

NA SVĚT PŘICHÁZÍ PROTOTYPUM.

Prvním společným projektem je design a vývoj hardwarové části technologie pro prodej zboží bez obalu – MIWA. Od první skicy, přes materiálový výzkum, prototypování až po výrobu prvního mechanického modelu zařízení. Z našeho umu navrhnout kvalitní produkt a také jej vyprototypovat vzniká název studia: PROTOTYPUM.

Únor 2015

MARTIN POTKÁVÁ MARTINA.

Martin Hřeben, design inženýr ve ŠKODA Auto, se potkává s Martinem Žampachem, kreativním ředitelem YSoft Be3D. Oba Martinové v hlavě nosí myšlenku o vytvoření prototypovacího studia. To by mělo rozvíjet inovativní koncepty a využívat propojení designu i engeneeringu – funkčně, technicky i esteticky řešit produkty pro výrobní firmy, studia nebo technologické startupy.