PROTOTYPUM
FACEMASK

 

Facemask je vyvinuta s cílem chránit zdravotnický personál v první linii. Zajišťuje nejvyšší možnou úroveň ochrany a umožňuje dlouhodobé užívání s maximálním komfortem.

Masku doplňuje filtroventilační jednotka, která v kombinaci s inovativním systémem rozvodu vzduchu zajišťuje snadné dýchání. Maska zároveň umožňuje filtrovat vydechovaný vzduch a tím chránit okolí.

 
 

NOVÝ STANDARD OCHRANY
VE ZDRAVOTNICTVÍ

 
 

KLÍČOVÉ
VLASTNOSTI

 

FACEMASK je PAPR systém (Powered Air Purifying Respirator) čistící vzduch použitím ventilační jednotky, která vhání filtrovaný vzduch do dýchací zóny. Dýchání v tomto systému je mnohem pohodlnější než v jiných.

 

BEZPEČNOST

Maska splňuje požadavky na nejvyšší stupeň ochrany a také umožňuje filtraci vydechovaného vzduchu.

KOMFORT

Díky lehké konstrukci a ergonomicky tvarovanému těsnění je maska pohodlná i při dlouhodobém nošení.

VIDITELNOST

Velké zorné pole ve všech směrech zajišťuje perfektní viditelnost a výborný vizuální kontakt s pacientem.

ŽIVOTNOST

Veškeré povrchy masky jsou uzpůsobeny pro snadnou sterilizaci ponorem do dezinfekčního roztoku nebo působením tepla, je tedy opakovaně použitelná.

Průtok vzduchu
v systému

Průtok vzduchu
v masce

HLEDÁME STRATEGICKÉ PARTNERY
PRO SPOLUPRÁCI

Hledáme strategické partnery v oblasti výroby a distribuce ochranných nebo lékařských pomůcek. Máme k dispozici sadu funkčních prototypů, které prošly komplexním testováním v laboratořích a nemocnicích. Jsme připraveni se posunout dál.

 

CHCI VĚDĚT VÍC

 

POROVNÁNÍ ROZLOŽENÍ TLAKU
MASKY NA OBLIČEJ

 

Srovnávací diagram rozložení tlaku, který vede k tvorbě modřin a otlaků na tváři při dlouhodobém nošení.

 

ŠTÍT+
RESPIRÁTOR

PROTOTYPUM
FACEMASK

 

KOMFORTNÍ POUŽITÍ
VE VŠECH PODMÍNKÁCH

 
 

CO ŘÍKAJÍ
ODBORNÍCI

 

MUDr. IGOR KRUPA

Z hlediska komfortu, je maska až neuvěřitelně lehká, což umožňuje plně se soustředit na výkon činnosti, která se v masce vykonává. Další nespornou výhodou pro mně, bylo konstrukční řešení, kde jsou volné uši, což výrazně snižuje hlučnost a zlepšuje používání.

Jako lékař – Anesteziolog, jsem podobný typ masky využíval hodně během druhé vlny pandemie na JIPce, kde mi umožnila zcela bezpečně a neporovnatelně konfortněji vykonávát náročné výkony u pacientů po delší dobu.

Doporučuji používání této masky všude tam, kde hrozí riziko kontaminace a vyžaduje se plný audiovizuální soustředěný vjem a pobyt v rizikovém prostředí po delší dobu.

MUDr. Igor Krupa
Anesteziolog pro jednodenní chirurgii
Zástupce primáře

Nemocnice Nymburk

Kateřina Dynterová

Maska je lehká, dobře sedí, nesklouzává, takže není problém mít masku delší dobu.

Zvýšením průtoku vzduchu, lze zajistit komfort i při fyzicky náročnějších pracích a nemáte pocit, že se vám hůře dýchá. Má velké zorné pole, nemlží se. Přišla mi vhodná pro zajištění běžné ošetřovatelské péče, co jsem mohla vyzkoušet já. Pro lékaře při zajištění dýchacích cest nebo zavádění invazivních vstupů u pacientů a na operačních sálech atd.

Kateřina Dynterová
všeobecná sestra ARO

Nemocnice Rychnov nad Kněžnou

Ladislav Pokorný, Dis. 

Přínos oproti jiným maskám zkoušených v klinické praxi, je absence pokřivení optiky a zachování téměř celého zorného pole. Komfortní je aktivní ventilace (PAPR), která zabraňuje mlžení a snižuje nádechový odpor. Oproti vojenským maskám nemá vnitřní lícnici a je tak pohodlnější. Maska je lehká a dobře sedí. Mírný, ale nutný nekomfort pak přináší pouze ventilátor připnutý u pasu a nároky na dekontaminaci systému.

Ladislav Pokorný, Dis.
Hlavní sestra ARO

Nemocnice Rychnov nad Kněžnou

 

FUNKCE
A PŘÍSLUŠENSTVÍ

 

FACEMASK je součástí modulárního systému, který obsahuje ventilační jednotku, vyměnitelné filtry a příslušenství. Při vývoji jsme kladli důraz zejména na prvky zvyšující komfort nošení při dlouhodobém používání.

 
 

JAK MASKA FUNGUJE

 
 

BUDOUCNOST OCHRANY
PŘED PANDEMII

 
 

HLEDÁME STRATEGICKÉ PARTNERY
PRO SPOLUPRÁCI

 

Připojte se
k naší misi

 

Pojďme pracovat na bezpečnějších a pohodlnějších ochranných pomůckách pro zdravotníky. Připojte se k naší misi.

 

POJĎME SPOLUPRACOVAT

PŘIHLASTE SE
K ODBĚRU NOVINEK

 

Dostávali by jste rádí nejnovější informace o vývoji projektu FACEMASK a dalších novinách z našeho studia? Můžete si vybrat.

 

Přihlásit