PROTOTYPUM
FACEMASK ROAD MAPA

 

Konstrukce masky je navržena tak, aby splnila požadavky certifikace dle EN 12 941. Prototyp masky úspěšně prošel předcertifikačními testy na výdechový odpor a koncentraci CO2. Dokončení certifikace je naplánováno na Q2 2022.

 
 

TECHNICKÁ DATA

 

 

EKONOMICKÝ ASPEKT

 

CHCETE BÝT SOUČÁSTÍ
PROJEKTU FACEMASK?

Hledáme strategické partnery v oblasti výroby a distribuce ochranných nebo lékařských pomůcek. Máme k dispozici sadu funkčních prototypů, které prošly komplexním testováním v laboratořích a nemocnicích. Jsme připraveni se posunout dál.

Chcete nám pomoci s uvedením produktu na trh? Připojte se k naší misi.

 

Kontaktujte nás

PŘIHLASTE SE
K ODBĚRU NOVINEK

 

Chcete dostávat nejnovější informace o vývoji projektu PROTOTYPUM FACEMASK a dalších novinách z našeho studia?

 

 

Přihlásit

 

PROČ JSME
MASKU VYVINULI

 

V dubnu 2020 jsme se rozhodli vyvinout nekompromisní ochranný systém určený do lékařského prostředí. V té době, jsme měli za sebou vývoj, výrobu a distribuci více než 20.000 improvizovaných ochranných pomůcek v rámci dobrovolného neziskového projektu. Naší hlavní vizí bylo vyvinout prostředek, který by vyhověl novým nárokům a požadavkům, které přinesla zkušenost s pandemií.

Bylo pro nás frustrující sledovat v jakém nevyhovujícím a nekomfortním vybavení musí lékaři a sestry pracovat po celou dobu krize. Nikdo nebyl připraven na podmínky, kterým budou téměř rok čelit a respirátory, masky, štíty se doslova otiskly do jejich unavených tváří. Tato situace byla pro nás hlavní motivací.

 
 

TESTOVÁNÍ V REÁLNÝCH
PODMÍNKÁCH

 
 

VÝVOJ
A VÝZKUM

 

Návrh a koncepce masky vychází z požadavků zdravotníků, které jsme získali formou studie před zahájením vývoje. Na projektu spolupracujeme se zkušenými inženýry, odborníky a technickými univerzitami.

 
 

TÝM PROJEKTU
FACEMASK

 

Lékařská a kosmická technika jsou pro nás pomyslné vrcholy technologie a podílet se na vývoji masky, pro kterou jsou tyto dva světy inspirací bylo pro nás nesmírně lákavé. Na začátku vývoje jsme byli varováni, že se pouštíme do segmentu, kde nemáme vybudované dostatečné know-how a nedokážeme konkurovat výrobcům s dlouholetou tradicí. U nás v Prototypum to ale nebylo poprvé co jsme čelili podobným výzvám. Vytvořili jsme skvělý tým zkušených designérů a vývojářů, kteří mají chuť a odhodlání přemýšlet inovativním způsobem a nebojí se prošlapávat nové cesty.

 

Ing. Martin Hřeben

Founder and Chief Design Engineer / PROTOTYPUM
FACEMASK Inventor, Team Leader

Bc. Robin
Fišer

Founder REPETE CYCLES, FACEMASK Inventor

Ing. Lukáš LOCKER

Design Engineer – SKODA AUTO, FACEMASK Inventor

MgA. Martin Žampach

Founder and Creative Director – PROTOTYPUM, FACEMASK Design Coordinator

Ing. Michal Sláma MBA

Researcher at Faculty of Science – University of Hradec Králové, FACEMASK testing & Business development

BcA. František Velenský

Model Maker – PROTOTYPUM, FACEMASK prototype production

BcA. Vojta Vyroubal

Render master and post-production wizard – PROTOTYPUM, FACEMASK CG visuals

Ing. David
Miklas

Chief Information Officer – SŽDC, FACEMASK business development

Ing. Jan
Malina

Project coordinator – PROTOTYPUM, FACEMASK Financing

Ing. Aleš Filandr

Design Engineer – IDIADA CZ, FACEMASK CAD

Jan
Saibert

Design Engineer – WPA Nanomask Project Manager, FACEMASK Filter development

Ing. Libor
Frémund

Head of injection molding tool design – IMS Drasnar, FACEMASK manufacturability

 

PŘIPOJTE SE
K NAŠÍ MISI

 

Po roce náročného intenzivního vývoje vám prezentujeme produkt, která je ve fázi funkčních prototypů a má za sebou úspěšně část klíčových před certifikačních zkoušek. Výborné výsledky testů z laboratoře a pozitivní hodnocení odborníků a lékařů nás motivují dotáhnout produkt do sériové výroby. Pro dokončení takto ambiciózního projektu hledáme silného investičního partnera se zkušeností v segmentu ochranných nebo zdravotnických pomůcek. FACEMASKA má ambici být důstojným prostředkem lékařské profese a pokud vás náš projekt zaujal, budeme rádi když se připojíte k naší vizi.

 

PARTNEŘI
PROJEKTU

 

HLEDÁME STRATEGICKÉ PARTNERY

Myslíte si, že jste pro tento projekt vhodným partnerem? Pak nám dejte vědět, rádi budeme spolupracovat na zlepšování života zdravotníků.

 

Kontaktujte nás