Jsme průmysloví designéři a inovátoři.

Nabízíme komplexní službu od designu přes konstrukci až po výrobu funkčních prototypů.

Vše, co v týmu PROTOTYPUM navrhujeme, řídí naše společná vize – vytvářet a podílet se na vývoji udržitelných produktů, které zvyšují kvalitu života okolo nás.

Díky kreativnímu a flexibilnímu týmu s bohatými zkušenostmi dokážeme pracovat na rozmanitých projektech. Nebojíme se prošlapávat nové cesty. K našim zákazníkům patří nejen průmyslové podniky a menší firmy, ale i dynamicky rostoucí startupy a jednotliví designéři, kteří potřebují technicky vyřešit dílčí část svého projektu.

Umíme uchopit projekt od počátku a celý ho vést až k dotažení do výroby, ale zároveň jsme schopni naskočit i v jeho průběhu. Ke každému projektu přistupujeme individuálně a vždy se snažíme přijít s nejlepším možným řešením pro danou technologii a materiál.

Tvoříme historii budoucnosti.

Martin Hřeben

Zakladatel, Inženýr, Vizionář

Radim Horáček

Průmyslový Designer, Skicař

Martin Žampach

Zakladatel, Kreativní Hlava

Matyáš Kočnar

Průmyslový Designer

Jan Malina

Zakladatel, Opora Studia

Lenka Bajgarová

Projektový Manažer

elizabeth rosenberg

Design Stážista

Ty

Modelář, 3D print operátor. Více zde.

NÁŠ PŘÍBĚH

Červen 2019

DÁLE ROSTEME, MÁME NOVÉ KLIENTY I VYBAVENÍ.

Máme velkou radost. Tým se rozrůstá, přichází nové projekty od stávajících klientů a přicházejí noví. Zapojujeme se do programu CZECHSTARTER, kde nám pomáhá mentoring v různých oblastech rozvoje firmy. Investujeme do nových technologií, vylepšujeme dílnu. Pořídili jsme SLA 3D tiskárnu Original Prusa SL1. Nyní dokážeme tisknout velmi jemné detaily a precizní miniaturní díly. Zapojili jsme se jako mentoři do několika hackhathonů, např. SMART MOBILITY HACKHATHON. A jsme velmi rádi, že můžeme v našem studiu poskytnout stáže pro studenty z různých koutů světa.

Leden 2018

STĚHUJEME SE DO VĚTŠÍHO PROSTORU.

Rozšiřujeme spolupráci se ŠKODA AUTO. V kancelářích je nám trochu těsno, stěhujeme se do nových prostor, avšak zůstáváme věrni Holešovicím. S novými projekty stabilizujeme tým. Zpracováváme studii elektrického člunu Keelcraft. Navazujeme spolupráci s RONY PLESLEM na dvou projektech pro nadnárodní společnosti. Pracujeme na vývoji ovládacího pultu pro elektronový mikroskop. Na trh pomáháme uvést první 3D tištěné reproduktory z písku společnosti DEEPTIME, kterou spoluzaložil Martin Hřeben.

Květen 2017

OTVÍRÁME STUDIO V PRAZE - HOLEŠOVICÍCH.

Kavárny měníme za vlastní kancelář a objevujeme pozitiva života na adrese v Praze-Holešovicích. Studio zpracovává několik vizí a projektů pro ŠKODA AUTO, navrhuje solitérní objekt pro Nissan Micra a také vlastní koncept autonomního taxi. Ve vývoji je silikonový obal pro TREZOR T2 a další projekty. Tým se dynamicky rozrůstá.

Březen 2016

NA SVĚT PŘICHÁZÍ PROTOTYPUM.

Prvním společným projektem je design a vývoj hardwarové části technologie pro prodej zboží bez obalu – MIWA. Od první skicy, přes materiálový výzkum, prototypování až po výrobu prvního mechanického modelu zařízení. Z našeho umu navrhnout kvalitní produkt a také jej vyprototypovat vzniká název studia: PROTOTYPUM.

Únor 2015

MARTIN POTKÁVÁ MARTINA.

Martin Hřeben, design inženýr ve ŠKODA Auto, se potkává s Martinem Žampachem, kreativním ředitelem YSoft Be3D. Oba Martinové v hlavě nosí myšlenku o vytvoření prototypovacího studia. To by mělo rozvíjet inovativní koncepty a využívat propojení designu i engeneeringu – funkčně, technicky i esteticky řešit produkty pro výrobní firmy, studia nebo technologické startupy.